Utkání OP SK Pavlíkov - SK Jesenice 11. 11. 2012

12.11.2012 21:15

SK Pavlíkov - SK Jesenice 2:5 (0:4)

branky: Brož 2x (1x z penalty)

sestava: Melč - Grech Beránek Čech Daniel Nejdl - Nágl Bureš Černý Škrlant Vyskočil - Brož

střídání: 41.Hornof za Grecha, 60. Mrzena za Černého, 72. Zavadil za Beránka, 84. Čech Štěpán za Bureše

Utkání od kterého jsme všichni čekali vítězství nad týmem, který je v tabulce pod námi, nám přineslo zklamání. Zklamání především z výsledku a nikoliv z herního projevu našeho mužstva (až na posledních 15 minut prvního poločasu). Tentokrát jsme narazili na výborného soupeře, který se pro utkání s námi posílil ohráče, kteří již hrají pravidelně za muže a na výkonu hostů to bylo obrovsky znát. Naše hráče je nutno pochválit za neutuchající bojovnost, nasazení a touhu po vítězství, ale zejména první poločas se nám nedařilo soupeře přehrávat (spíše naopak) a závěr první půle byl naším velkým kolapsem. Nejprve jsme, v 33. minutě, soupeři, poté co jsme přestáli jeho tlak a několik šancí doslova darovali první branku, kdy jsme lacino přišli při rozehrávce na hranici vlastního pokutového území o míč a soupeř se tváří tvář brankáři nemýlil. Následně jsme zcela rozhozeni a nekoncetrováni inkasovali do poločasu ještě 3x!!! O přestávce jsme se zkonsolidovali a pokusili se ze zápasem ještě něco udělat. Druhý poločas byl již herně naprosto vyrovnaný, bya co víc, soupeře jsme i po určité úseky hry zatlačili na jeho polovinu a začali se dostávat do šancí. Nejprve jsme po průniku z pravé strany Martinem Brožem snížili a několik minut poté byl v samostatném úniku v pokutovém území nedovoleně zastaven Roman Nágl a Martin Brož se z penalty nemýlil. Soupeř po tomto snížení znejistěl a přišla snad nejpovedenější fáze utkání z naší strany, kdy další branka visela ve vzduchu a opět po křídelní akci a centru Martina Brože měl branku na noze Venca Hornof , ale trochuz úhlu branku těsně minul. V samotném závěru, jsme již hráli v obraně na riziko, několikrát nás výborným zákrokem podržel Zdeněk Melč, ale hosté přeci jen po několika nevyužitých příležitostech dosáhli páté branky a zápas, který se divákům musel i přes naši porážku líbit, byl definitivně rozhodnut. Můžeme jen litovat trestuhodného výpadku na konci první půle, který kvalitní soupeř dokonale potrestal a rozhodl tak o výsledku jinak vyrovnaného zápasu. Bohužel, takový kolaps se nám stal již podruhé (naprosto stejným způsobem jsme v Kryrech, od 37. minuty a zranění Ondy Cílka, inkasovali do poločasu 3x, když do té doby jsme byli lepším týmem) a byť to tentokrát bylo s velmi kvalitním týmem, takové propadáky se nám nemohou stávat, pokud chceme pomýšlet v příští sezóně na příčky nejvyšší. Určitou roli mohl sehrát i fakt, že jsme shodou okolností nastoupili k utkání až po třech týdnech herní nečinnosti (což na výkonu zejména záložní řady bylo znát) a přestože podal velmi dobrý výkon, přeci jen ve svém prvním utkání za naše mužstvo si ještě Roman Nágl ne zcela se svými spoluhráči herně rozumněl (zejména první poločas byl nesoulad znát).