Utkání 8. kola OP dorostu Čistá - SK Pavlíkov 20. 10. 2012

05.11.2012 21:47

Sokol Čistá – SK Pavlíkov 1:3 (0:2)

Branky: Škrlant 2; Bureš

Sestava: Brož – Grech Beránek Čech Daniel Bradáč Petr – Hornof Bureš Černý Škrlant Čech Štěpán -Bradáč Marek

Vydřené a těžce dobité vítězství na půdě soupeře má cenu zlata…. V oslabené sestavě (zejména bez gólmana) a bez náhradníků jsme hlavně v druhé půli „ubojovali“ a ubránili vítězství, které chvílemi viselo opravdu na pověstném vlásku…. V první půli jsme po rozpačitém začátku, převzali iniciativu a byli nebezpečnějším týmem. To jsme korunovali po krásné křídelní akci po ose Čech Štěpán – Marek Bradáč až ke gólovému zakončení nekompromisní střelou Martina Škrlanta z hranice velkého vápna. V samém závěru poločasu jsme přidali šťastně druhou branku a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem.

Do druhé půle opět padli domácí náporem, který měl gólové vyústění v 61 minutě. Nás v tomto úseku hry mohlo mrzet nevyužití dvou velkých šancí a tím jsme domácím nechali prostor neustále přemýšlet na vyrovnání skóre. A nebylo k tomu daleko…. Domácí tým nás zejména ve středu pole přehrával a dostával se i do vyložených šancí, které však vždy zlikvidoval v brance výborně chytající (obvykle však útočník) Martin Brož. Když domácí neproměnili asi tři po sobě následující vyložené šance, přišel náš protiúder. Domácí již riskovali absolutně a jejich nejlepší hráč se přesunul z obrany na pomezí zálohy a útoku a toho jsme ke konci zápasu využili. Nejprve Adam Bureš vyslal do samostatného úniku Marka Bradáče, který však, tváří v tvář samotnému brankáři, tlak neustál a vysoko přestřelil branku. Pak ale po ose Martin Škrlant - Štěpán Čech dorážel do prázdné branky střelu posledně jmenovaného Adam Bureš. Za snahu, bojovnost, nasazení a vůli po vítězství si naše mužstvo zaslouženě odváží tři body. Ocenění zaslouží zejména za druhý poločas i domácí, kteří vrhli všechny síly do útoku, ale ani to na nás nestačilo. Bravo!!!