Tj Roztoky - SK Pavlíkov - mistrovské utkání

20.05.2013 09:31

TJ Roztoky – SK Pavlíkov 2:2 (1:2)

Branky: Lev z penalty, Kříž

Sestava: Melč – Vyskočil Beránek Brož Čech D. Nejdl – Škrlant Bureš Lev (85. Grech) – Nágl Kříž (80. Vávra)

Tentokrát jsme se s agresivní, důraznou hrou domácích vypořádali lépe, než v předchozím utkání a vybojovali zaslouženou remízu. Do utkání jsme vstoupili dobře, od začátku eliminovali případný tlak domácích a měli iniciativu na svých kopačkách. Nová útočná dvojice dělala svým pohybem domácí obraně problémy a to se záhy projevilo i gólově – po rychlé akci se dostal míč na hranici vápna k Lukáši Křížovi, který podél vybíhajícího brankáře otevřel skóre zápasu.  I nadále jsme byli lepším týmem, ale postupně se osmělovali i domácí hráči. A po jednom z ojedinělých protiútoků se jim podařilo vyrovnat. To však naše hráče nijak neovlivnilo a dál jsme měli vývoj utkání pod naší herní kontrolou. Zejména, ve středu obrany jsme rozbíjeli pokusy domácích o zteč naší branky a dařilo se nám odražené míče sbírat a zakládat protiútoky. A na konci první půle jsme za to opět sklízeli zasloužené plody….. po průniku do pokutového území z pravé strany, byl ve vápně podkopnut Adam Bureš a z penalty se nemýlil David Lev 2:1 pro nás a po chvíli odpískán poločas. Do druhé půle domácí doslova vlétli, začali získávat převahu a našim hráčům ve středu hřiště začali docházet síly. A domácí se začali dostávat i do šancí. Několik jich nevyužili nebo jim zabránil ve skórování výborným zákrokem Zdeněk Melč, ale přeci jen jsme tlaku soupeře neodolali. Po průniku z pravé strany se ke střele dostal jejich útočník a podél vybíhajícího Zděnka skóroval. To byl impuls pro domácí, aby ještě zvýšili úsilí, a v několika ošemetných situacích jsme, i se štěstím, uchovali naději na konečnou remízu.  V úplném závěru jsme mohli utkání rozhodnout, kdy po výborném pasu Nikolase Grecha za obranu soupeře se ve vyložené šanci ocitl Adam Bureš, bohužel, důraznou střelou překopl i branku domácích. Zasloužená a těžce vybojovaná remíza, po bezvadném výkonu celého týmu.