20.05.2013 09:28

SK Pavlíkov – Havran Kryry 7:1 (4:0)

Branky: Gebhart 4, Nágl 2; Brož 2

Sestava:Melč – Beránek (55. Čech Daniel) Černý (65. Zavadil) Brož Grech (55. Mrzena) – Vávra (65. Čech Štěpán) Škrlant Bureš Vyskočil – Nágl Gebhart

Zápas, kterým jsme se chtěli soupeři revanšovat za příkoří utrpěná v podzimním utkání v Kryrech (1:5) se nám výsledkově velmi vydařil, ale herní projev konečnému skóre neodpovídá. První poločas měl svou kvalitu a soupeř si hned od začátku zápasu vytvářel vyložené příležitosti ke skórování. Bohudík je nezužitkoval a po první velmi vlažné čtvrthodince, jsme se ke slovu dostali i my. Obránci soupeře nezachytili únik Tomáše Gebharta a vzápětí se opět potvrdilo pravidlo „nedáš - dostaneš“ – tentokrát v náš prospěch - 1:0. Tímto gólem jsme se uklidnili, převzali režii zápasu do svých rukou a soupeře přehrávali. Jeho obráncům se nedařilo zachytávat úniky našich útočníků a tentokrát, na rozdíl od minulého utkání, se nám dařilo i v koncovce, z čehož se rekrutovalo poločasové skóre 4:0. Zejména naše branka na 3:0 byla parádní - po průniku Tomáše Gebharta po levé straně a rychlé „zasekávačce“ do středu hřiště, vymetl, střelou zpoza vápna, pravý růžek soupeřovi svatyně. To už bylo moc i na hochy z Kryr a po nevinném faulu a neoprávněné žluté kartě, neudrželi nervy na uzdě, čehož důsledkem byla červená karta pro jejich hráče. Vzhledem k tomu, že do druhého poločasu nenastoupil další hostující hráč pro zranění a nebyl, kdo by jej vystřídal, dohrávali hosté utkání v devíti hráčích. Což se projevilo na kvalitě hry, která notně poklesla, byť skóre se dál navyšovalo v náš prospěch. Příležitost dostali všichni hráči, kteří byli připraveni na střídání a zápas jsme, i přes řadu neproměněných vyložených šancí v druhém poločase, dovedli k jednoznačnému vítězství. Hold patří i soupeři, který se tentokrát nesnížil k záludné hře a za nasazení a bojovnost, zejména v oslabené sestavě, si zaslouží jeho hráči uznání.