Pohárové utkání TJ Roztoky - SK Pavlíkov

20.05.2013 09:30

TJ Roztoky – SK Pavlíkov 5:2 (3:1) -pohárové

Branky: Bradáč Marek; Brož

Sestava: Melč – Bradáč Petr Černý (46. Čech Daniel) Brož Nejdl (78. Beránek Petr) – Vyskočil (75. Grech) Lev (78. Vávra) Škrlant Bureš – Bradáč Marek Gebhart

Semifinálové utkání okresního poháru jsme nakonec po boji prohráli, ale byla to důstojná porážka a domácí si vítězství museli těžce vybojovat. Začátek utkání nás v obranné fázi nezastihl v optimální herní pohodě, někteří hráči měli velké problémy jak se zpracováním či odehráním míče, tak i s důrazem a rychlostí roztockých účastníků. Z čehož se rekrutoval i první gól v naší síti po chaosu v obranné hře se k míči dostal volný roztocký hráč a střelou z hranice vápna otevřel skóre utkání. Naše obranné problémy přetrvávaly, ale i my jsme se začali prosazovat v útoku. Několik slibných akcí nebylo dotaženo do úspěšného zakončení, ale zejména David Lev se pokoušel střelami o zakončení našich útočných aktivit. Až v 25. minutě nám konečně vyšla pěkná kombinační akce, kdy se do průniku mezi obránce odhodlal Marek Bradáč a posléze byl v pokutovém území faulován. Míč si na značku pokutového kopu postavil sám postižený a umístěnou střelou nedal brankáři šanci - 1:1. Vyrovnání však roztocké hráče nesrazilo a nadále hrozily z nebezpečných, jednoduchých a rychlých akcí. Několikrát jsme situaci zachránili na poslední chvíli odkopem na roh což se nám, ale záhy vymstilo. Po jednom takto zahrávaném rohovém kopu se domácí hlavou prosadili a střelou k tyči zvýšili své vedení na 2:1. Vzápětí jsme mohli odpovědět a po krásné kombinační akci se po přihrávce Martina Škrlanta dostával sám před brankáře Marek Bradáč, velmi dobrou střelu však domácí gólman vytlačil na roh. Bohužel, těsně před koncem druhého poločasu jsme po nenápadné střele ze střední vzdálenosti obdrželi, jak se později ukázalo, rozhodující branku utkání. Druhý poločas jsme otěže hry převzali my a roztocké záloze začal docházet dech. Tím se pro naše hráče vytvořilo mnohem více prostoru i času pro kombinační hru, ale i přesto jsme si nevytvořili vyloženou šanci. Utkání pomalu spělo do finále a od 60. minuty jsme přeskupili řady, Martina Brože vysunuli podpořit naší ofenzívu s cílem pokusit se skórovat. Což se nakonec podařilo soupeři, který využil naší riskantnější hry směrem dopředu a z rychlého protiútoku skóroval počtvrté. Naše snížení na 4:2 6 minut před koncem nezměnilo již nic na tom, že do finále okresního poháru postoupilo po zásluze domácí mužstvo.