OP dorost - FC Jesenice - SK Pavlíkov 2:1 (0:1) - 19. 4. 2014

20.04.2014 10:15

branky: Škrlant

sestava: Melč - Beránek (77. Čech Š.) Brož Čech D. Nejdl - Kříž Mrzena (55. Zavadil) Škrlant Bureš Vávra - Truksa

Bohužel, opět jsme ztratili zápas, ve kterém jsme byli po většinu utkání herně lepší, vytvořili si více šancí než soupeř, ale vinou zřetelného poklesu v úrovni hry a disciplinovanosti v bránění, sjsme nakonec utkání prohráli. Přitom zejména v první půli jsme soupeře jasně přehrávali kombinační přízemní hrou a vytvářeli si i příležitosti. Kromě několika závarů ve vápně soupeře, po dobře zahraných rohových či přímých kopech, se do vyložené šance dostal Lukáš Kříž, sám postupova na branku zpravé strany, ale kromě vyběhnuvšího brankáře obstřelil i o metr jeho branku. V další šanci, po výborné akci záložní řady, našel Martin Škrlant dobře nabíhajícího Míru Truksu, který se však až ke střele nedostal, přestože měl volnou cestu k bráně soupeře. Po další výborné křídelní akci chyběl Mírovi Truksovi půl metr, aby ykci zblízka zakončil. Do střeleckých pozicí se dostával i Martin Brož, ale gólem jeho pokusy neskončili. Aktivitou a precizním výkonem v defenzivní činnosti hýřil zejména Adam Bureš a díky velmi dobrému výkonu celého mužstva jsme soupeři povolili pouze několik střel z větší vzdálenosti. Soupeř se při této konstalaci hry začal uchylovat ke značně důrazné a nečisté hře, v podobě  velkého nožství faulů -  zejména v držení, strkání, ale i nebezpečných skluzech. Po jednom takovém zákroku, vyřadil na několik minut ze hry Jindru Mrzenu, ale právě v tento okamžik jsme udeřili - po akci ve středu hřiště se do samostatného průniku dostal Martin Škrlant a soupeřova brankáře prostřelil - 0:1. Poločas jsme dohráli o deseti hráčích a nezměněném skóre. Druhá půle začala náporem domácích, několika závary v našem pokutovém území a gólovou šancí, kterou na brankové čáře zmařil výbornou reakcí Martin Brož. Ukázalo se, že Jindra Mrzena již nemůže hrát naplno a po deseti minutách jsme střídali. Poté jsme se nadechli opět k ofenzivní aktivitě - opět si vytvořili několik výborných šancí, ale nejprve byl v samostatném průniku zastaven faulem Lukáš Kříž (aniž by rozhodčí zákrk jako faul posoudil), v další šanci se po výborné přihrávce na Martina Škrlanta a jeho samostatném průniku ocitl Míra Truksa, ale v gólu mu zabránili na poslední chvíli faulující obránci domácích. Míč si postavil Dan Čech a jeho střelu srazil hráč domácích rukou - píšťalka rozhodčího však zůstala hluchá. Poté se do dalšího samostatného úniku dostával Adam Bureš, ale chvíli zaváhal a soupeř nebezpečí zažehnal. To ale nebylo vše - v další šanci se po dobrém uvolnění ocitl Míra Truksa, ale přestřelil. Naše šance završil výbornou střelou z dálky Martin Brož a nejistému brankáři domácích pomohlo od inkasování gólu břevno. Pak ale udeřil soupeř  - po standarní situaci, které předcházel neodpískaný faul na Adama Bureše, poslali domácí vysoký balón do našeho pokutového území, kdy jsme nechali míč po odskoku doplachtit až na malé vápno, kde se zjevil vysoký hráč domácích a z blízka překonal váhajícího Zdeňka Melče. Soupeři gól vlil vítr do zad, začal nás přehrávat a tlačil se do šancí. Po jedné dlouhé křížné přihrávce na levou stranu, pronikl soupeř až do našeho vápna, zpětnou přihrávkou našel volného hráče, který střelou k zadní tyči, otočil misky vah na soupeřovu stranu. Přes naši snahu o dlouhé přihrávky na přesunvšího se Martina Brože do útoku, se již skóre nezměnilo i díky výbornému výkonu stopera a kapitána domácích, kteří se  vítězství prokousali díky našim chybám v obraně, neproměněným šancím, nedisciplinovanému výkonu v posledních dvaceti minutách druhé půle, ale i díky špatnému výkonu rozhodčího a díky špinavé, nečisté hře plné ostrých faulů ze strany domácích.