mistrovské utkání FO PO Olešná - SK Pavlíkov 3:2 (1:1)

15.04.2013 20:13

FO PO Olešná – SK Pavlíkov 3:2 (1:1)

Branky: Bureš; Nágl

Sestava: Melč – Beránek (30. Lev) Brož Černý Nejdl – Kříž (88. Čech Št.) Bureš Škrlant (35. Vávra – 66. Grech) Vyskočil – Nágl Gebhart©

Utrpěli jsme "devastující" porážku po průběhu plném zvratů, chyb a neproměněných šancí se soupeřem, který nás fyzicky převyšoval, ale přesto jsme jej mohli a měli porazit…. Do utkání jsme nevstoupili šťastně a již v 10 minutě po hrubé chybě Petra Beránka při zahrávání „malé domů“ inkasovali laciný první gól. V dalším průběhu jsme se nemohli vymanit z tlaku domácího mužstva a soupeř hrozil zejména ze standardních situací (přímé a rohové kopy), kdy nastřelil po krásné ráně břevno. Nedařilo se nám především v záložní řadě – udržet a přesně rozdat přihrávky - a zejména Martin Škrlant se nemohl dostat do zápasu…. Po jeho vystřídání a přeskupení pozic jsme začali vyrovnávat hru a s tím začali přicházet i naše šance. Dvakrát se v situaci tváří tvář brankáři ocitl Tomáš Gebhart a i proto, že se ocitl mimo ideální střelecký úhel, se mu brankáře prostřelit nepodařilo. Ve 44. minutě přeci jen udeřilo - z přímého kopu  - asi ze 25 metrů se do balonu opřel Martin Brož – brankář střelu pouze vyrazil a doražený balon chladnokrevně uklidil do branky Adam Bureš – velká vzpruha pro náš tým před odchodem do kabin.

Drama, které přinesl druhý poločas se ve fotbale příliš nevidí – bohužel se špatným koncem pro nás. Do něj jsme vstoupili mnohem lépe než do  poločasu prvního a byli lepší soupeře – několik vyložených šancí jsme však v gól nezužitkovali – (Roman Nágl a Tomáš Gebhart) a tak přišel s trestem soupeř. Po průniku středem hřiště vypustil jeden z jejich záložníků asi z 25 metrů ostrou křížnou střelu, která skončila v síti naší branky - 2:1 pro domácí. S odpovědí jsme tentokrát nečekali dlouho, po další rychlé akci se do samostatného úniku dostal Roman Nágl a brankáře sice se štěstím, ale přeci jen prostřelil - 2:2. Pak přišla stěžejní pasáž celého zápasu, která určila, kdo odejde jako vítěz a kdo bude poraženým. V této části jsme byli jednoznačně lepší, soupeře přehrávali - ten si pomáhal jen za cenu nedovolených zákroků – ještě před tím, než jsme po těchto zákrocích zahrávali pokutové kopy, se v obrovské šanci ocitl Tomáš Gebhart, ale na malém vápně se špatně zorientoval a místo prázdné branky trefil pouze tyč!!!! Poté, po pravé straně prošel až do pokutového území velmi dobře hrající Lukáš Kříž, kde byl obráncem nekompromisně sestřelen a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop ...... míč si postavil Martin Brož a ….. trefil pouze břevno! Tím to však neskončilo – míč se odrazil k dobíhajícímu Tomášovi Gebhartovi, který jej odhlavičkoval směrem k bráně a hned nato byl sražen k zemi vyběhnuvším brankářem- resultát – opět pokutový kop. A protože se Tomášovi na penaltu nechtělo, dostal z lavičky pokyn k opakování kopu Martin Brož – a opět jej neproměnil – tentokrát nepříliš přesně a důrazně umístěnou střelu brankář vyrazil na roh!!!! Tady je na místě vzít odpovědnost za tuhle pasáž na sebe a přiznat si, že na druhou penaltu měl být, v kontextu s tím, co následovalo, nominován někdo jiný…. Byl to pro nás všechny šok, naopak soupeř již téměř na kolenou, posílen vědomím, že jsme jej případným gólem nesrazili úplně, povstal z mrtvých, začal být opět aktivní, vytvářel si vyložené šance (v této době náš tým výrazně podržel brankář), a v poslední minutě řádné hrací doby přesnou střelou z hranice velkého vápna jeden z nejlepších hráčů domácích Telvák - utkání rozhodl. Dramatické, tvrdé, z mnoha zvraty, šancemi, nezměrným úsilím a touhou po vítězství, ale především – nešťastně prohrané a proto na konci završené nebetyčným smutkem a zklamáním – takové pro nás bylo toto utkání……